Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ulice

Postavy

Jitka Farská (Ilona Svobodová)

Je to hodná, sympatická a přátelská ženská, která se řídí selským rozumem. Je přítelkyní, která dovede naslouchat a poradit. V každém je připravena vidět to dobré a věří tomu, že každý problém se dá nějak vyřešit. Nikdy by nikomu vědomě neublížila, nikoho by nepodrazila. Je zaměstnaná v kadeřnickém salonu v ulici jako kosmetička. Jejím cílem je mít šťastnou a spokojenou rodinu.
 
 
Barbora Jordánová (Tereza Brodská)
Sympatická Bára má šťastné manželství a rodina je pro ni na prvním až druhém místě, stejně jako práce. Jako „ženu v domácnosti“ si sama sebe neumí představit, ale o kariéru příliš nebojuje. Je ředitelkou firmy Království hraček, má skvělé organizační schopnosti, je pracovitá, dokáže se rozhodnout a o správnosti svého rozhodnutí umí přesvědčit i ostatní. Vždycky jedná zpříma – i kdyby jí to mělo přinést nepříjemnosti. Někdy je zbytečně kategorická. Má ráda, když věci plynou podle jejích představ...
 
Rodinné vztahy: manžel Tomáš, dvojčata Tereza a Matěj (14)
Přátelí se: Jitka Farská, Lenka Drápalová, paní Králová
 
 
Tomáš Jordán (Petr Vacek)
Je inteligentní, vtipný a tolerantní chlap. Vzděláním je biolog a práce je mu koníčkem. Má rád věci jasné a srozumitelné. Příměry ze života milovaných brouků vtipně pasuje na různé životní situace. Miluje svou rodinu a dvojčata ho respektují. Při svých častých eskapádách, které patří k jejich věku, u něj vždycky najdou oporu. Nerad se rozhoduje a přes své logické uvažování se někdy v praktických věcech orientuje dost neobratně.
 
Rodinné vztahy: manželka Bára, dvojčata Tereza a Matěj (14)
Přátelí se: Olda Farský
 
 
Lenka Drápalová (Michaela Badinková)
Je přitažlivá, inteligentní a svobodomyslná. Působí sice samostatně, ale velmi touží po lásce. A právě její citový život s ní umí pořádně zamávat a dostat ji do problémů. Je učitelkou češtiny a výtvarné výchovy na gymplu. Má ráda lidi, pro svou přímost a obětavost je oblíbená. Příliš neuznává autority a pevný řád a umí být velmi spontánní, což jsou vlastnosti, které mnohdy přímo iritují její kolegyni, profesorku Hejlovou.
 
Rodinné vztahy: svobodná
Přátelí se: Bára Jordánová, Jitka Farská, profesorka Hejlová (do jisté míry)
Miluje: Petr Boháč
 
 
Petr Boháč (Pavel Kříž)
Sympatický a šarmantní muž, tak trochu „rozervanec“. Jeho chybou je, že se v zásadních věcech nedokáže rozhodnout a o svých rozhodnutích pak často pochybuje. U žen má úspěch, snad proto, že má v sobě něco, proč je třeba ho ochraňovat. Svou ženu nedokáže zcela opustit, což mu nebrání v tom, aby se zamiloval do někoho jiného a pak bádal, kde je podstata jeho lásky… Pracuje jako obchodní ředitel ve firmě Království hraček.
 
Rodinné vztahy: manželka Eva, dcera Anežka (7)
Přátelí se: Bára Jordánová
Miluje: Lenka Drápalová 
 
 
Václav Král (Radoslav Brzobohatý)
Je příslušníkem vymírající generace gentlemanů se smyslem pro odpovědnost a pro spravedlnost. Svou osobností vzbuzuje přirozený respekt. Je majitelem a odstupujícím ředitelem firmy Království hraček, kterému zasvětil svůj život. Možná i na úkor rodinného života. Svou ženu ctí a miluje a je s ní šťastný, možná aniž by si někdy položil otázku, jestli je i ona šťastná s ním...
 

Rodinné vztahy: manželka Marie
Přátelí se: Bára Jordánová, Petr Boháč
 
 
Marie Králová (Alena Vránová)
Moudrá a vyrovnaná žena, které nechybí humor, nadhled a smysl pro ironii. Svůj život obětovala manželovi a jeho práci ve firmě. Umí ho jemně usměrnit a mohla by ho i ovládat, kdyby ovšem chtěla. Miluje ho a Král má její lásku celou, možná také proto, že nemohla mít děti. Je vzdělaná, kdysi vyučovala hře na klavír. Dovede trpělivě naslouchat ostatním a často nabídne dobrou radu. Musí se vypořádat s nebezpečnou nemocí...
 
Rodinné vztahy: manžel Václav
Přátelí se: Bára Jordánová, MUDr. Sláma
 
 
Lumír Nykl (Václav Svoboda)
Žije podle hesla „urvi, co můžeš a neohlížej se nalevo ani napravo“. Lumír má charakter pokřivený komplexy a výchovou. Je majitelem firmiček různého zaměření, obsahu a pověsti. Peníze jsou mu prostředkem, aby si mohl všechno koupit - také věří, že všechno se koupit dá... Z jeho pohledu vždy účel světí prostředky. Někde v hloubi duše by si přál být obdivován a milován. Nedostatek citu si nahrazuje potěšením z ovládání lidí...
 
Rodinné vztahy: svobodný
Přátelí se: Ingrid
 
 
Stanislav Nykl (Bronislav Poloczek)
Ukřivděný, zahořklý důchodce, tak trochu malý „čecháček“. Vlastní lahůdkářství v Ulici. Je posedlý představou, že Králův dům, původně patřící Nyklově rodině, skrývá nějaké tajemství,“poklad“, k němuž se chce dostat, ať to stojí co to stojí. S jeho zlou a závistivou ženou ho spojuje touha po majetku.
 
Rodinné vztahy: manželka Květa, syn Lumír
Přátelí se: Růža Habartová
Nemá v lásce: Václav Král
 
 
Květa Nyklová (Jaroslava Obermaierová)
Je stejně závistivá, jako falešná. S manželem se stará o jejich lahůdkářství a díky tomu má dobrý přehled o dění v ulici. Jako správná drbna si s oblibou podle potřeby realitu přibarví a neváhá ji pak takto šířit dál. Se svým synem a manželem umí docela dobře manipulovat. Je posedlá touhou po majetku.
 
Rodinné vztahy: manžel Stanislav, syn Lumír
 
 
 
Miriam Hejlová (Hana Maciuchová)
Miriam je upjatá, staromilská profesorka a zástupkyně ředitele na střední škole, ctící autoritu a řád. Je přísnou učitelkou i matkou, která si vždy zachovává odstup a málokdy projeví svoje emoce. Přesto má smysl pro suchý humor a sama občas sklouzne do komičnosti. Je zatížená na syna, byť to nedává nijak najevo. Manžel od ní odešel za okolností, o nichž nechce mluvit, od té doby projevuje přehnanou opatrnost ve vztahu k mužům.
 
Rodinné vztahy: rozvedená, syn Jaroslav (30)
Přátelí se: Lenka Drápalová
 
 
Bedřich Liška (Andrej Jastraban)
Je to solidní a čestný člověk, s nímž si život ošklivě pohrál. Do Království hraček přichází s nálepkou bývalého vězně. Jako stín se za ním táhne jeho provinění: nešťastnou náhodou zabil člověka, který obtěžoval jeho bývalou přítelkyni Zuzanu. Bedřich si svou povahou a čistým srdcem brzy získá své spolupracovníky, především Hrihorije, s nímž sdílí zaměstnaneckou ubytovnu.
 
Rodinné vztahy: svobodný (otec Dalibor Liška)
Přátelí se: Hrihorij Lisečko, Jaroslav Hejl
Miluje: Zuzana
 
 
Hrihorij Lisečko (Alexandr Minajev)
Hrdý a čestný člověk, původem Rus ze Sibiře. Nikdy nereptá a je ochoten tvrdě pracovat, aby se uživil. Život ho naučil, že se musí postarat sám o sebe. Nesnáší jakékoli bezpráví a umí se postavit za lidi, na nichž mu záleží. Pracuje jako dělník a hlídač v Království hraček. Miluje svou sestru Světlanu, která za ním přijede do Čech a jeho největší ctižádostí bude se o ni postarat...
 
Rodinné vztahy: svobodný, sestra Světlana
Přátelí se: Bedřich Liška, Jaroslav Hejl
 
 
Vlastimil Pešek (Rudolf Hrušínský)
V očích obyvatel domu, který mu patří a kde je zároveň domovníkem, je morousem a podivínem. Občas se chová jako despota, ale o svoji patnáctiletou vnučku Adrianu, kterou její matka opustila hned po narození, se stará vzorně.
 
Rodinné vztahy: dcera Klára, vnučka Adriana (15)
 
 
 
 
 
 
Dagmar Pospíšilová alias Digi (Michaela Maurerová)
Je to bezprostřední, přirozená holka, která nemá ve zvyku si s něčím zbytečně lámat hlavu. Jako divoká kočka, která škrábe, ale když si ji někdo ochočí, je až dojemně věrná a snaží se zavděčit. Její charakter výrazně zformovalo dětství strávené v dětském domově. Nečeká, že se s ní život bude mazlit, nebo že něco dostane zadarmo. V kadeřnictví v ulici je nejšikovnější a nejnápaditější. Nebrání se žádné akci ani zábavě. S kluky umí pěkně zacvičit, ale k tělu si je většinou nepustí.
 
Rodinné vztahy: nemá rodinu, svobodná
Přátelí se: Bety, redaktorka Zejdová, Honza
 
 
Růžena Habartová alias Růža  (Zdena Hadrbolcová)
Je to obyčejná ženská s obětavou povahou, která umí soucítit s každým, kdo má problémy. Řídí se selským rozumem a nechybí jí ani smysl pro humor. Pracuje jako dělnice v Království hraček. ¨
 
Rodinné vztahy: manžel, dvě děti a jeden vnuk
Přátelí se: Anča, Stanislav Nykl
 
 
 
 
Anna Málková alias Anča (Ljuba Krbová)
Pro svou složitou, reptavou, závistivou a věčně nespokojenou povahu je ve svém okolí jen málo oblíbená. Pracuje jako dělnice v Království hraček. Když se zamiluje do Lišky a on ji odmítne, řeší celou situaci po svém...
 
Rodinné vztahy: rozvedená
Přátelí se: Růža
Miluje: Bedřich Liška
 
 
 
Tereza Jordánová (Patricie Solaříková) 
Je to milá a zajímavá holka, v jednání je zatím dost nejistá. Má silnou potřebu lásky a pochopení. Svůj svět teprve hledá. Lpí na svých jistotách a pubertu zvládá mnohem hůř než její bratr. Často trpí pocity osamělosti, vlastní nedokonalosti a z toho pramenícími komplexy.
 
Rodinné vztahy: matka Bára, otec Tomáš, bratr Matěj
Přátelí se: Adriana, Jeřábek
Nemá ráda: Pumrová
Miluje: Štěpán 
 
 
Matěj Jordán (Jakub Štáfek)
Je pohodář, bere věci jak jsou a s ničím si příliš neláme hlavu. Případné průšvihy bere s nadhledem a i když na to nevypadá, v něčem je starší, než ve skutečnosti je. Přejal otcovu vášeň pro brouky, ale ve velmi praktické formě, své znalosti dokáže i zpeněžit. Probouzející se zájem o druhé pohlaví bere s přímostí sobě vlastní - základem lásky je pro něj pořád ještě kamarádství. Svou sestru má rád, přes sourozenecké špičkování ji dovede podržet.
 
Rodinné vztahy: matka Bára, otec Tomáš, sestra Tereza
Přátelí se: Jeřábek, Pumrová
Miluje: Adriana Pešková
 

O čem to je?

Žádná ulice není obyčejná. Každá skrývá příběhy a tajemství. Každá je svědkem nadějí, snů i zklamání lidí, kteří v ní žijí. Každá je dramatickou kronikou, diskrétní pamětí, intimním deníkem, v němž však ne vždy dokážeme číst.

S naší Ulicí je to jednodušší. Je vlídná. Dovolí nám nahlédnout tam, kam nás ty obyčejné nepustí. Za zavřené dveře, za okna zakrytá roletou. Umožní nám vstoupit do soukromí jejích obyvatel. Do kuchyní a ložnic, kde se spřádají osudy každého z nich, a kde se zdánlivé malichernosti všedního dne nečekaně dávají do pohybu jako lavina.
 
 
V téhle seriálové Ulici nenajdete nic, co se nedá najít kdekoli jinde. Jsou tu obytné domy, kadeřnictví, večerka, hospoda, prodejna květin i pár firem. Jen těžko se mezi nimi dá přehlédnout Království hraček - malá firma na dřevěné hračky s krásným logem nad vchodem. Tady kraluje majitel firmy i celého domu, důstojný zjevem, charakterem i jménem: pan Václav Král (Radek Brzobohatý). Celý život pracoval tak usilovně, že téměř přestal vnímat přítomnost své oddané ženy Marie (Alena Vránová). Její nemoc nebude jediná pohroma, která mu to připomene. Firma svazuje osudy lidí, ať už v ulici bydlí nebo ne.
 
Pro pana Krále jsou to zaměstnanci, pro nás zajímaví lidé s dramatickými osudy. Pracují zde Rus Hrihorij (Alexandr Minajev), který chce být Čechem a konečně někam patřit; trestaný dobrák Bedřich Liška (Andrej Jastraban), jenž se nikdy nezavděčil svému otci (Václav Mareš); Zdena Čistá (Jana Švandová), celoživotně zamilovaná do pana Krále, avšak nikdy se to neodvážila říct nahlas; Anča (Ljuba Krbová) a Růža (Zdena Hadrbolcová), které se zdají být pouhými přebornicemi v babském drbání a expertkami na bulvár, ale nic nemusí být tak, jak se zdá; Jarda Hejl (Martin Hoffman) také není neotesaný nevzdělanec, za kterého by se rád schoval. Uvidíme, zda se tento cirkus podaří zkrotit sympatické ředitelce Báře Jordánové (Tereza Brodská), zvlášť když se nemůže příliš spolehnout na pomoc svého zástupce Petra Boháče (Pavel Kříž), osudově zamilovaného do krásné učitelky Lenky (Michaela Badinková). Čeká ho nesnadné rozhodnutí.
 
Má dát přednost romantické lásce nebo vzkříšení manželství se sympatickou Evou (Markéta Tanner)? Ještěže má Bára pohodovou moderní rodinu a manžel (Petr Vacek) jí pomůže alespoň zkrotit dospívající dvojčata (Patricie Solaříková a Jakub Štáfek), která dorostla do věku prvních vážných lásek a to vždy přináší spoustu příjemných i nepříjemných překvapení.
 
V protějším bytě žijí Farští. Dominantní otec Olda (Ondřej Pavelka) přichází poněkud pozdě na to, že mu jeho věčné avantýry ničí to nejcennější, co má. Především lásku a toleranci ženy Jitky (Ilona Svobodová) a respekt dvou dcer. Mladší Monika (Anna Fixová) má možná krásnější postavu, její sestra Lída (Jana Birgusová) je však silnější osobností.
 
Jordánovi i Farští bydlí v domě vlastněném zahořklým panem Peškem (Rudolf Hrušínský), který se o svou vnučku Adrianu (Dominika Kadlčková) bojí tolik, že ji ztrácí, stejně jako kdysi dívčinu matku, svou dceru.
 
Na Králův dům se přímo odnaproti, výlohou své Večerky, dívá starý Nykl (Bronislav Poloczek). Ten nikdy nestrávil fakt, že dům, který kdysi patřil jeho rodině, teď vlastní Král. Kromě toho pouze on a jeho nevlídná žena (Jaroslava Obermaierová) vědí, že dům ukrývá tajemství. Zda je skutečné či jen smyšlené, musí Nyklovým pomoct odhalit jejich syn Lumír (Václav Svoboda), stejně bezohledný a hrabivý jako rodiče. Na rozdíl od nich ale peníze dokáže vydělat, i když ne vždy tím nejčistším způsobem.
 
V ulici je i kadeřnický salon Michael, pojmenovaný po majiteli (Petr Falc) a idolu mnoha žen. Jenže... Kromě již zmíněné Jitky Farské zde Michal zaměstnává i nespoutanou Digi (Michaela Maurerová), naivní Bety (Jana Ema Bernášková) a především vynalézavou intrikánku Ingrid (Jana Sováková), která zamíchá skoro vším, co jste až dosud přečetli. Za hranicí naší Ulice najdeme gymnázium, které je svědkem bojů pohledné učitelky Lenky s přísnou a staromilskou profesorkou Hejlovou (Hana Maciuchová), ale především prvních životních úspěchů a karambolů dětí z Ulice a jejich spolužáků.
 
A do každé dobré ulice patří i hospoda. Není náhodou, že ji vlastní počeštělý Američan Henry (Daniel Fleischer-Brown), jehož pozitivní myšlení dodává nadhled všem těm problémům, které by se z perspektivy dlažby naší Ulice zdály tak naléhavé a neřešitelné... A tak Henry - aniž by chtěl - zasáhne do života Ulice víc, než bychom čekali. Zejména pak do života jedné z mladých hrdinek…
Kdy a kde ji mužu vidět?
Ulice- Každý všední den v 18:45 (18:50) (končí v 19:30) a můžete ji vidět na TV Nova. Přes prázdniny se nevysílá!!!