Jdi na obsah Jdi na menu
 


ANASTACIA

 

Anastacia Lyn Newkirk se narodila 17. září 1973 v New Yorku, kde prožila i celé své dětství. Hudební kariéra ji byla předurčena, protože otec byl hotelový zpěvák a matka muzikálová herečka na Brodwayi. Anastaciini rodiče však nechtěli, aby se hnala do showbusinessu. Přáli si, aby prožila normální dětství. I přesto ale malá Anastacia spolu se svými rodiči nazpívala několik vokálů pro nahrávky Barbry Streisand nebo Eltona Johna. Když bylo Anastacii 13 let byla ji zjištěna tzv. Crohnova choroba. Dodnes má na tuto nemoc vzpomínku - malou jizvu na břiše. Další šok se dostavil brzy: Anastaciini rodiče se rozvedli. Po rozvodu ji vychovávala matka, která ji krátce na to přihlásila na Professional Children's School. Spolu se svou sestrou Shawn začala vystupovat jako tanečnice v klubu 1018 a následně i v dalších manhatanských klubech.

V roce 1998 se přihlásila do pořadu Club MTV, kde se svým tanečním číslem vystoupila. Stejně tak se posléze objevila i ve videoklipech "Everybody Get Up" a "Twist and Shout" od Salt'n Pepa. Poté již přišla první pěvecká nabídka. Anastacia se spojila s producentem O. G. Piercem a spolu vytvořili první singl, který se jmenoval "One More Chance." Avšak nevýhodnou smlouvu s hudebním vydavatelstvím nepodepsala.

Zlom nastal v roce 1999. Anastacia se přihlásila do pěvecké soutěže MTV "The Cut". Přestože nakonec nevyhrála, projevila o ni zájem nahrávací společnost Daylight, která je dceřiným labelem společnosti Sony Music. V soutěži se zpěvačky všiml také i Michael Jackson. Ten jí po odvysílání sám telefonicky pogratuloval k úspěšnému vystoupení a popřál Anastacii hodně štěstí do budoucna.

V roce 2000 Anastacii vyšlo 1. album "Not That Kind" a titulní píseň přední příčky nepočetného množství světových hitparád. Byla totiž jednou z mála "bílých zpěvaček s černým hlasem." O rok později vyšlo 2. Anastaciino album "Freak of Nature," jehož název zpěvačka zvolila jako symbol toho, že právě ona je, díky všem svým zdravotním problémům, hříčkou přírody. V roce 2002 Anastacia nazpívala oficiální hymnu fotbalového mistrovství světa "Boom".

V roce 2003 však přišel obrovský šok. Anastacii byla zjištěna rakovina prsu. Dne 10. února 2003 podstoupila sedmihodinový chirurgický zákrok, který byl podle lékařů úspěšný. Během léčení byla nucena se vzdát svých uměleckých aktivit. I přesto všechno ale dokázala měsíc nato vystoupit v uzavřeném představení v New Yorku pro potřeby filmového muzikálu Chicago a během dvou dnů zde natočit videoklip ke skladbě "Love Is a Crime".

Na doporučení lékařů být v klidu reagovala zpěvačka přesunem do nahrávacího studia. A zde vzniklo Anastaciino třetí album nazvané prostě "Anastacia". Je plné autobiografických textů. Na podporu tohoto alba se v roce 2004 vydala na koncertní turné "Live at Last"