Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ať žijí barbíny!

Vypadají, jako by právě vypadly z reklamy na něco hebkého a růžového. Vysokými podpatky sešívají podlahy nákupních center a udržují nepřetržité telefonické spojení s masérkami, pedikérkami, kadeřnicemi - a samozřejmě s chlapíkem, který to všechno platí. Bárbíny, pipiny, pipky. S jednoduchými a předvídatelnými myšlenkami typu "jééé tenhle top by mi šel", "vezmeš mě na nějakou super dovču?" případně "snad na ten mejdan nechceš jet TRAMVAJÍ???".

Lidé, kteří sami sebe považují za inteligentní se těmhle malebným tvorům za zády smějí a vymýšlejí nové vtipy o blondýnkách. Já bych bárbínám na tomhle místě rád poděkoval a vyjádřil jejich konání plnou podporu. Bez nepraktických, víceméně nudných a kýčovitě krásných žen s prázdným pohledem by se svět stal poměrně obtížným místem k životu. Citové bouře, bergmanovsky temné vztahy a intelektuální debaty jsou jistě hodnotnými součástmi poznávání světa, ale není na škodu si občas

Bárbína se sice může taky chovat vrtošivě, nicméně její zásadní problémy v podobě ošklivě nalomeného nehtu lze snadno vyřešit. Pipka svého živitele navíc docela dobře reprezentuje, protože něco tak nepoužitelného a přitom náročného na údržbu si může dovolit jen majitel spolehlivě fungujících platebních karet. Existují ale i pipiny určené nižším příjmovým skupinám a mladším ročníkům. Obvykle se vyskytují na velkých sídlištích a čekají na odchyt v místních klubech a diskotékách. Pro mladé muže s delšími vlasy a sklonem ke světobolu by mohly představovat ideální léčbu: dokážou totiž naplnit stupidní slogan "radovat se z maličkostí", i kdyby to měl být přívěšek ve tvaru Brada Pitta.

Jenže hoši se světobolem prostými radostmi pohrdají. Obvykle hledají dívky s kruhy pod očima a vytahanými svetry, s nimiž se později pro neshody v oblasti ekologie náboženského myšlení rozcházejí, případně zakládají alternativní rodiny. Přiznávám, že kdysi jsem se bárbínám vyhýbal, i když dvě nebo tři pozitivní zkušenosti mě měly usvědčit z omylu. Je mi to vážně líto, milé pipky. Teprve teď vás dokážu ocenit, ale nejpíš je už pozdě. Takže bych rád příští generace tupých micinek pozval aspoň na svou kremaci. Rezervuju jim první řadu, ještě tu před příbuznými. Budou tam sedět v minisukních, nohu přes nohu, lakovat si nehty a vzdychat, že je to teda příšerná nuda. Jestli se počítáte mezi bárbíny, určitě se ozvěte, snesu i starší ročníky. A teď pozor: po obřadu se budou rozdávat poukázky do solária! To je super bomba narozky, ne?